8 lutego 2023

Sonix – doskonałe narzędzie do zautomatyzowanej transkrypcji dźwięku

Sonix AI to rewelacyjne narzędzie do zautomatyzowanej transkrypcji, które może znaleźć zastosowanie w każdej firmie, w tym w przedsiębiorstwach reprezentujących branżę meblarską. Poniżej opisujemy w jaki sposób oprogramowanie Sonix zostanie wykorzystane w Lignumsofcie oraz jakie korzyści może przynieść naszym klientom produkującym meble.

Oprogramowanie Sonix do automatycznej transkrypcji jest oparte na sztucznej inteligencji, która błyskawicznie potrafi przetworzyć pliki audio oraz wideo na dokładną i poprawną gramatycznie transkrypcję. Sonix obsługuje obecnie 38 języków, w tym język polski, angielski, niemiecki czy ukraiński. Każde słowo w transkrypcji jest automatycznie opatrzone znacznikiem czasu wobec nagrania audio lub wideo. Wystarczy kliknąć w dane słowo, aby odtworzyć dźwięk od konkretnego momentu. Co więcej, oprogramowanie samodzielnie wychwytuje kwestie wypowiadane przez różne osoby i w całości zapisuje je w oddzielnych akapitach, co sprawia, że transkrypcja nie wymaga dodatkowej żmudnej edycji i modyfikacji. Cały proces trwa maksymalnie kilka minut, a warto pamiętać, że ręczna transkrypcja przykładowo 15 minut dźwięku zajmuje około godziny. Transkrypcję można w każdej chwili edytować i dodawać do niej notatki.

Sonix w Lignumsofcie wykorzystamy do stworzenia transkrypcji setek godzin filmów instruktażowych, które znajdują się w naszym Portalu Klienta. Zdajemy sobie sprawę, że często filmy z napisami są dużo bardziej praktyczne dla użytkowników naszego oprogramowania, niż sam zapis audio/wideo. Ponieważ planujemy zaistnieć z naszymi rozwiązaniami programistycznymi również na zagranicznych rynkach, transkrypcja umożliwi nam szybkie i efektywne tłumaczenie filmów na języki obce. Dotychczas to zadanie wydawało nam się przedsięwzięciem karkołomnym i bardzo czasochłonnym.

Sonix może być przydatny nie tylko do tworzenia transkrypcji filmów, sprawdzi się doskonale także podczas tworzenia transkrypcji z nagrań, które mogą powstać podczas długiego wewnętrznego spotkania biznesowego, rozmowy z kontrahentem czy spotkania online. Sonix umożliwia w łatwy sposób wygenerowanie transkrypcji, która będzie przydatną i pełnowartościową notatką ze spotkania dla obu zainteresowanych stron. Takie rozwiązanie z pewnością doskonale sprawdzi się również w przypadku producentów mebli, którzy szczegółowo omawiają projekt ze swoimi klientami, ograniczając czas potrzebny na stworzenie notatek do minimum. Nie będzie wtedy wątpliwości o jakich okuciach była rozmowa, na jaki dokładnie kolor płyty meblowej zdecydował się klient lub czy wymiar zamawianego mebla został precyzyjnie omówiony.

Więcej na: www.sonix.ai

Sonix logo

program do produkcji mebli, program do projektowania mebli, cięcie płyt, formatyzacja, jaki program do projektowania mebli, optimik, program cad/cam, program do frontów meblowych, program do mebli, program do nestingu, program do projektowania mebli 3d, program do projektowania mebli kuchennych, program do rozkroju płyt, program do rozkroju płyt meblowych, projektowanie mebli program, rozkroj plyt, rozkrój, rozkrój płyt, rozkrój płyt program