20 czerwca 2023

Kongres Nowa Era Meblarstwa w Arłamowie

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do uczestnictwa w I Kongresie Nowa Era Meblarstwa, który odbędzie się w dniach 26-27 października w Hotelu Arłamów. Podczas kongresu zaprezentujemy najnowsze rozwiązania w ofercie Lignumsoft i stworzymy przestronną strefę wystawienniczą, gdzie swoje produkty będą prezentowali nasi partnerzy. Uczestników kongresu zaprosimy również na uroczysty bankiet, koncert na żywo, wieczór z DJ-em oraz do strefy relaksu Hotelu Arłamów. Mamy nadzieję, że to będzie czas fantastycznych doświadczeń oraz możliwość zdobycia nowych i cennych kontaktów biznesowych. Wydarzenie skierowane jest do producentów mebli, projektantów i architektów wnętrz, przedstawicieli hurtowni z materiałami dla stolarzy oraz przedstawicieli sieciowych salonów meblowych. Rejestracja na kongres ruszy już w lipcu.

Nowości w ofercie Lignumsoft

CreatiX Schematy

Jedną z nowości prezentowanych podczas kongresu będzie autorskie rozwiązanie Lignumsoftu CreatiX Schematy, czyli rewolucyjne narzędzie do tworzenia instrukcji montażowych. Kupując mebel do samodzielnego montażu producent musi zapewnić szczegółową instrukcję. Często jest to kilka lub nawet kilkadziesiąt stron papieru. Z takiej instrukcji część konsumentów i tak niewiele rozumie, nie potrafiąc samodzielnie złożyć zamówionego mebla. Wtedy proszą o pomoc specjalistów, a idea sprzedaży mebla do samodzielnego montażu kompletnie traci sens. Tworzenie takich instrukcji w programach CAD jest niezwykle czasochłonne. I tu z pomocą przychodzi CreatiX Schematy – mówi Adam Wileński, właściciel Lignumsoftu. CreatiX Schematy pozwala na tworzenie wariantowych instrukcji montażowych w bardzo krótkim czasie. Klient zamiast wydrukowanej instrukcji otrzyma na opakowaniu mebla kod kreskowy QR. Po zeskanowaniu kodu telefonem klient zostanie przeniesiony na stronę internetową, gdzie krok po kroku przejdzie przez instrukcję montażu zamówionego mebla. Będzie to atrakcyjne wizualnie środowisko czasu rzeczywistego 3D, gdzie elementy mebla będzie można obejrzeć z każdej strony. Instrukcja będzie wzbogacona o elementy video, co umożliwi zrozumieć procesy nawet osobom o niewielkich zdolnościach technicznych.

Coohom

Drugą nowością prezentowaną podczas Kongresu Nowa Era Meblarstwa będzie oprogramowanie Coohom, które w Arłamowie będzie miało swoją oficjalną polską premierę i którego Lignumsoft został wyłącznym dystrybutorem w naszym kraju. Coohom, choć w Polsce jest jeszcze nieznany, znalazł już kilka milionów użytkowników, głównie w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Coohom to narzędzie przeznaczone nie tylko dla producentów mebli, lecz również dla projektantów i architektów wnętrz oraz sieciowych salonów meblowych. To rewolucyjne, niezwykle szybkie i proste w obsłudze oprogramowanie umożliwia tworzenie wnętrz całych mieszkań i domów w jakości i szybkości niedostępnej dla konkurencyjnych rozwiązań.

Production Control i Corpus 6

Podczas kongresu zaprezentujemy również autorskie rozwiązanie Lignumsoftu Production Control. To system do nowoczesnego zarządzania produkcją przeznaczony dla przedsiębiorstw wytwarzających meble. To rozwiązanie, które porządkuje procesy i pozwala wprowadzić w zakładzie produkcyjnym założenia Przemysłu 4.0. Połączenie oprogramowania Production Control z maszynami CNC, czytnikami kodów kreskowych, drukarkami etykiet oraz przemysłowymi komputerami PC zwiększa wydajność przedsiębiorstwa, zapewnia większe bezpieczeństwo na produkcji i eliminuje konieczność drukowania setek kartek dokumentacji technicznej, co ma wartość nie tylko praktyczną, lecz również proekologiczną. Oprogramowanie przeznaczone jest dla małych i średnich firm.

Podczas kongresu prezentowane będzie również flagowe w ofercie Lignumsoft oprogramowanie do projektowania i produkcji mebli Corpus CAD/CAM, które jest najchętniej wybieranym tego typu rozwiązaniem przez polskich stolarzy. W tym roku ukazała się już szósta wersja tego programu wzbogacona o dodatkowe, innowacyjne funkcjonalności.

Strefa wystawiennicza i partnerzy wydarzenia

Podczas Kongresu Nowa Era Meblarstwa uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić przestronną strefę wystawienniczą, gdzie swoje najnowsze produkty będą prezentowali partnerzy wydarzenia – producenci okuć i akcesoriów meblowych, dystrybutorzy narzędzi oraz maszyn CNC. Wśród wystawców będą przedstawiciele firmy Italiana Ferramenta, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości akcesoriów dla przemysłu meblarskiego, Seron – polski producent zaawansowanych technologicznie maszyn CNC dla różnych gałęzi przemysłu, ITA Tools –  producent profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych, tworzyw sztucznych oraz materiałów nieżelaznych czy SCM – producent szerokiej gamy najwyższej klasy maszyn, w tym wiertarek, pił, okleiniarek, centrów obróbczych, szlifierek czy strugarek. Podczas kongresu obecny będzie również partner strategiczny Lignumsoft – Europejski Fundusz Leasingowy. Wszyscy uczestnicy kongresu mogą liczyć na atrakcyjne warunki finansowania oferowane przez EFL.

Strefa rekreacyjna Hotelu Arłamów

Trzypoziomowe SPA, hale i boiska sportowe, siłownia, strzelnica, korty tenisowe, stadnina koni, wyciągi narciarskie, stadnina koni, doskonała kuchnia, w końcu jedna z najbardziej reprezentacyjnych sal eventowych w Polsce, a nawet własne lotnisko – to wszystko oferuje położony u wrót Bieszczad Hotel Arłamów, w którym w dniach 26-27 października Lignumsoft zorganizuje I Kongres Nowa Era Meblarstwa. Hotel Arłamów na czas kongresu jest zarezerwowany na wyłączność dla gości Lignumsoftu.

Bankiet, koncert na żywo i inne atrakcje

Oprócz części oficjalnej przewidzieliśmy wiele dodatkowych atrakcji, w tym uroczysty bankiet, koncert na żywo Kasi Cerekwickiej oraz luźny wieczór z open barem i DJ-em. Konferansjerkę powierzyliśmy aktorce Adriannie Kućmierz. Wszystkie atrakcje przewidziane na czas kongresu są zawarte w cenie uczestnictwa.

Patronat honorowy i patronat medialny

Kongres Nowa Era Meblarstwa został objęty patronatem honorowym afiliowanego przy Krajowej Izbie Gospodarczej programu Przedsiębiorstwo Fair Play, którego Lignumsoft jest wielokrotnym laureatem. Patronat medialny sprawują Gazeta Przemysłu Drzewnego oraz magazyn Meblarstwo.

Rejestracja uczestników

Aby wziąć udział w Kongresie Nowa Era Meblarstwa należy pozytywnie przejść rejestrację. Dla uczestników przygotowaliśmy kilka pakietów. Więcej szczegółów już wkrótce. Rejestracja ruszy w lipcu.

program do produkcji mebli, program do projektowania mebli, cięcie płyt, formatyzacja, jaki program do projektowania mebli, optimik, program cad/cam, program do frontów meblowych, program do mebli, program do nestingu, program do projektowania mebli 3d, program do projektowania mebli kuchennych, program do rozkroju płyt, program do rozkroju płyt meblowych, projektowanie mebli program, rozkroj plyt, rozkrój, rozkrój płyt, rozkrój płyt program