Nowości

3 stycznia 2022

Podsumowanie 2021 roku

Nowy rok to najlepsza okazja do podsumowania najważniejszych wydarzeń minionych dwunastu miesięcy. Rok 2021, podobnie jak rok poprzedni minął pod znakiem globalnej pandemii COVID-19. Był to trudny czas dla przedsiębiorców. Problemów nie uniknął też sektor meblarski. Pomimo tak niesprzyjających okoliczności Lignumsoft może zaliczyć rok 2021 do wyjątkowo udanych, co w warunkach pandemii cieszy nas podwójnie.

Premierowe rozwiązania w ofercie Lignumsoft

W 2021 roku oferta Lignumsoft poszerzyła się o kilka nowych rozwiązań unowocześniających produkcję mebli. Wprowadziliśmy do sprzedaży Platformę CreatiX – eCommerce dla producentów mebli, w pełni autorskie rozwiązanie Lignumsoft, które ma szansę zrewolucjonizować sprzedaż mebli na wymiar w Internecie,  specjalistyczny program BAZIS CAD/CAM do projektowania i produkcji mebli, oprogramowanie do nestingu i produkcji frontów meblowych AdekoCAM, jak również System Kontroli Produkcji – rozwiązanie pisane przez programistów Lignumsoft na indywidualne zamówienie klienta.

Złoty Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play 2021

W 2021 roku po raz trzeci z rzędu nasza firma została wyróżniona Certyfikatem Jakości Biznesu Przedsiębiorstwo Fair Play. To oznacza, że Lignumsoft ma już na koncie Złoty Certyfikat. To prestiżowe wyróżnienie jest najlepszym dowodem na to, że Lignumsoft jest firmą wiarygodną, praktykującą najwyższe standardy etyki biznesu, działa rzetelnie i transparentnie. Program Przedsiębiorstwo Fair Play jest afiliowany przez Krajową Izbę Gospodarczą i ma na celu promocję właściwych relacji przedsiębiorców z klientami, partnerami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową. Programowi przyświeca idea, że „dbanie o rzetelność, wiarygodność i funkcjonowanie w duchu fair play to zasady, które nigdy nie ulegną przedawnieniu”. Pod tym mottem możemy podpisać się obiema rękami.

Nowi partnerzy technologiczni

W 2021 roku rozpoczęliśmy współpracę z nowymi partnerami technologicznymi – producentami akcesoriów i systemów meblowych. Produkty z oferty naszych partnerów technologicznych dostępne są w bibliotekach naszego oprogramowania. W 2021 roku do naszych partnerów technologicznych dołączyła firma PEKA, jak również Titus i Würth. Podpisaliśmy również kontrakt z kolejnymi partnerami – Häfele oraz Hettich, których produkty będą dostępne w bibliotekach naszego oprogramowania w 2022 roku.

Partnerzy strategiczni

W 2021 roku Lignumsoft zyskał najwyższy status zaufanego partnera Europejskiego Funduszu Leasingowego. To oznacza, że EFL bardzo wysoko ocenia współpracę z naszą firmą. Dzięki zacieśnieniu współpracy pomiędzy Lignumsoft i EFL nasi klienci mogą liczyć na jeszcze bardziej atrakcyjne warunki leasingu oraz najszybszą możliwą obsługę.

Współpraca z uczelniami wyższymi

W 2021 zawarliśmy porozumienie z kolejnymi uczelniami kształcącymi nowe pokolenia producentów mebli. Zgodnie z tym porozumieniem udostępniliśmy dla celów dydaktycznych oprogramowanie Corpus studentom Politechniki Białostockiej oraz uczniom Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku. W roku akademickim 2021/2022 kontynuowana jest również nasza współpraca z Wydziałem Technologii Drewna Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Zespół Lignumsoft

2021 rok był dla Lignumsoft czasem prężnego rozwoju, co wiązało się z powiększeniem naszego teamu. Do zespołu Lignumsoft dołączyło kilku cennych pracowników, fachowców w swoich dziedzinach, z głowami pełnymi pomysłów i kochających swoją pracę. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół to gwarancja najwyższej jakości usług świadczonych przez Lignumsoft – od tworzenia nowych rozwiązań dla producentów mebli, poprzez wsparcie techniczne i obsługę klienta, po szeroko rozumianą komunikację.

To podsumowanie tylko najważniejszych wydarzeń z ostatnich dwunastu miesięcy naszej działalności. Mamy nadzieję, że rok 2022 dostarczy nam niemniej nowych powodów do satysfakcji – a ta zawsze jest największa, gdy wiemy, że nasze rozwiązania są siłą napędową dla prężnego rozwoju kolejnych polskich przedsiębiorstw produkujących meble. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Logo Lignumsoft, pod spodem napis "Podsumowanie roku 2021". W tle zdjęcie mężczyzny w garniturze wskazującego palcem na napis 2021.

17 grudnia 2021

Życzenia świąteczno-noworoczne

Wszystkiego dobrego na czas Świąt Bożego Narodzenia oraz na cały Nowy 2022 Rok życzy zespół Lignumsoft!

*W związku z przerwą świąteczno-noworoczną nasza firma będzie nieczynna w dniach: 22.12.2021r. – 02.01.2022r. W tym czasie zapraszamy do kontaktu mailowego na adres: sales@lignumsoft.pl lub w późniejszym terminie. Za nieudogodnienia przepraszamy!

Grafika z życzeniami świątecznymi

29 listopada 2021

Lignumsoft trzeci rok z rzędu z Certyfikatem Przedsiębiorstwo Fair Play!

26 listopada 2021r. w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się Wielka Gala Przedsiębiorstwo Fair Play 2021. Już trzeci rok z rzędu wśród wyróżnionych małych i średnich polskich przedsiębiorstw znalazła się firma Lignumsoft. Nagrodę podczas uroczystej gali odebrał Adam Wileński.

Tegoroczna 24. edycja programu Przedsiębiorstwo Fair Play zakończyła się pomyślnie dla ponad 190 polskich firm. Biorące udział w programie przedsiębiorstwa poddały się niezależnemu badaniu wiarygodności i rzetelności, w którym sprawdzane są wszystkie aspekty działalności firmy, stawiając w tym duży nacisk na sposób i styl zarządzania przedsiębiorstwem.

Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play, które firma Lignumsoft otrzymała już trzeci rok z rzędu to najlepszy dowód na to, że Lignumsoft jest firmą rzetelną, uczciwą, godną zaufania, praktykującą najwyższe standardy etyki biznesu i dbającą zarówno o swoich klientów, jak i pracowników. Certyfikat to także ważny sygnał dla naszych klientów i partnerów, że warto z nami współpracować.

Program Przedsiębiorstwo Fair Play powstał, aby promować etykę w działalności gospodarczej, rozumianą jako właściwe zarządzanie relacjami z klientami, partnerami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową. Programowi przyświeca idea, że „dbanie o rzetelność, wiarygodność i funkcjonowanie w duchu fair play to zasady, które nigdy nie ulegną przedawnieniu”. Tak właśnie działa Lignumsoft! Jesteśmy dumni, że nasze starania po raz kolejny zostały zauważone i docenione.

Zdjęcie Adama Wileńskiego na scenie z certyfikatem Przedsiębiorstwo Fair Play
Logo PFP

25 października 2021

Premierowa prezentacja oprogramowania BAZIS CAD/CAM

Specjalistyczny BAZIS CAD/CAM do projektowania i produkcji mebli to jedna z najnowszych propozycji w ofercie Lignumsoft. Oprogramowanie, które jest bestsellerem rynku wschodniego nareszcie jest dostępne również dla polskich producentów mebli. 5 listopada 2021r. odbędzie się bezpłatny webinar, będący oficjalną premierą oprogramowania BAZIS w Polsce.

Oprogramowanie BAZIS jest rozwijane już od ponad 20 lat i z sukcesem znalazło zastosowanie w tysiącach przedsiębiorstw produkujących meble w Europie Wschodniej i w Azji. To wielofunkcyjne narzędzie do projektowania i produkcji mebli, które dzięki modułowej budowie można dopasować do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa – zarówno małej firmy, jak i dużej fabryki.

BAZIS łączy intuicyjny interfejs z wielkimi możliwościami dostarczanymi przez rozbudowany silnik CAD, stwarza możliwość automatycznego otrzymywania pełnego zestawu rysunków oraz specyfikacji technicznej, pozwala na szczegółową kalkulację wyrobów meblowych, z uwzględnieniem kosztów materiałowych, kosztów pracy i wskaźników rentowności przedsiębiorstwa, jak również jest wyposażone w elastyczną bibliotekę gotowych do wykorzystania modeli mebli oraz bibliotekę elementów mocujących. BAZIS pozwala również na wykonanie optymalnego rozkroju, jest wyposażony w system wspomagający pakowanie mebli oraz bogatą bazę ponad 50 postprocesorów do szerokiej gamy maszyn CNC.

5 listopada o godzinie 16 odbędzie się webinar z ekspertami Lignumsoft, podczas którego będzie można lepiej poznać program BAZIS. Aby wziąć udziału w wydarzeniu wystarczy zarejestrować się przez poniższy link:

ZAPRASZAMY!

Grafika promujaca premierowy webinar Bazis CAD/CAM. Logo programu Bazis, data wydarzenia i grafika mebla zaprojektowanego w programie Bazis.

9 września 2021

Lignumsoft na Międzynarodowych Targach DREMA w Poznaniu!

W dniach 14-17 września 2021r. odbędą się Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA w Poznaniu. Podczas targów Lignumsoft będzie obecne na stoisku ITA Tools, naszego partnera technologicznego, gdzie będziemy prezentowali jedno z najnowszych rozwiązań w ofercie Lignumsoft – oprogramowanie AdekoCAM.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA należą do ścisłej czołówki największych wystaw na świecie dedykowanych branży obróbki drewna. DREMA to doskonała przestrzeń do prezentacji technologii jutra, w tym oprogramowania przeznaczonego dla producentów mebli.

Podczas tegorocznej edycji Targów DREMA będziemy prezentowali jedno z najnowszych rozwiązań w ofercie Lignumsoft – AdekoCAM, oprogramowanie do nestingu i produkcji frontów meblowych. AdekoCAM współpracuje z szeroką gamą zaawansowanych technologicznie maszyn CNC, zapewnia rozbudowane funkcje nestingu oraz zaawansowane opcje obróbki, jest wyposażone w system gospodarki magazynowej, jak również bogatą bibliotekę parametrycznych i gotowych do produkcji ponad stu modeli frontów meblowych. AdekoCAM można też rozszerzyć o system zamówień on-line, ekskluzywne narzędzie stworzone przez Lignumsoft na potrzeby szybkiego składania zamówień przez Internet (Platforma CreatiX z Modułem Fronty AdekoCAM). Więcej informacji o AdekoCAM można znaleźć TU.

Prezentację programu AdekoCAM będzie można obejrzeć na stoisku naszego partnera ITA Tools, producenta i dystrybutora wysokiej klasy narzędzi do obróbki drewna. Zapraszamy do hali 5, stoisko 38.

Wszystkich zainteresowanych innymi produktami z naszej oferty, zapraszamy na indywidualne prezentacje w Centrum Szkoleniowym Lignumsoft lub w formule on-line.

Lignumsoft na Targach DREMA

Wczytaj starsze wpisy

program do produkcji mebli, program do projektowania mebli, cięcie płyt, formatyzacja, jaki program do projektowania mebli, optimik, program cad/cam, program do frontów meblowych, program do mebli, program do nestingu, program do projektowania mebli 3d, program do projektowania mebli kuchennych, program do rozkroju płyt, program do rozkroju płyt meblowych, projektowanie mebli program, rozkroj plyt, rozkrój, rozkrój płyt, rozkrój płyt program