Nowości

6 listopada 2023

Lignumsoft na targach Warsaw Home & Contract

W dniach 7-10 listopada zapraszamy projektantów i architektów wnętrz do odwiedzenia naszego stoiska na targach Warsaw Home & Contract w PTAK Warsaw Expo. To wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z innowacyjnym oprogramowaniem dla architektów wnętrz – Coohom, nowością w ofercie Lignumsoftu.

Coohom to nowoczesne oprogramowanie stworzone specjalnie dla architektów wnętrz, które przenosi projektowanie na zupełnie nowy poziom. Dzięki zaawansowanym funkcjom i intuicyjnemu interfejsowi, architekci wnętrz mogą tworzyć dowolne przestrzenie, pełną dokumentację techniczną, oferty i wyceny dla klienta oraz oczywiście rewelacyjne renderingi i video.

Podczas targów będzie możliwość przetestowania programu Coohom, korzystając z pomocy ekspertów Lignumsoftu. W czasie targów będzie też możliwość zakupu Coohoma w promocyjnej cenie. Zapraszamy na nasze stoisko D1.12. Do Zobaczenia!

Grafika informująca o tym, że Lignumsoft będzie wystawcą podczas targów Wasaw Home & Contract

25 września 2023

Kongres Nowa Era Meblarstwa coraz bliżej!

Dlaczego warto zapisać się na kongres już teraz?

Lepiej nie zwlekać na ostatnią chwilę, ponieważ liczba dostępnych miejsc spada każdego dnia i może się okazać, że na ostatnią chwilę nie uda się już zarejestrować. Rejestrując się już teraz, dużo łatwiej będzie zaplanować swój kalendarz i zarezerwować czas 26-27.10.2023 na Kongres Nowa Era Meblarstwa w Arłamowie. 

Dlaczego warto przyjechać na kongres? 

Nie ma dnia, abyśmy nie usłyszeli tego pytania, dlatego postaramy się na nie odpowiedzieć, dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają. 

Po pierwsze jest to impreza zamknięta. Cały hotel będzie zarezerwowany wyłącznie dla przedstawicieli firm branży meblarskiej, a niezwykle rzadko zdarza się, aby w jednym miejscu było zebranych tylu profesjonalistów z branży. Kongres to okazja, aby wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe kontakty i zbudować ważne relacje!

Kolejny powód to Wiedza. Warto być na czasie i wiedzieć jakie produkty wchodzą na rynek, co jest w nich innowacyjnego, jak dzięki tym rozwiązaniom oszczędzać czas i pieniądze, jak zmienia się rynek, jak można zrewolucjonizować pewne procesy od projektowania po produkcję i unowocześnić firmę. Wiedząc jakie mamy rozwiązania na rynku, jakie będą wiodły prym, dużo łatwiej będzie myśleć o dotacjach i rozwoju firmy. Tak skondensowanej wiedzy nie znajdziemy w internecie lub prasie.

Podczas kongresu będzie można zobaczyć premierowe prezentacje rozwiązań nie pokazywanych nigdy wcześniej. Uczestnicy kongresu będą pierwszymi, którzy je zobaczą, a wiadomo kto pierwszy ten lepszy! Mowa tu między innymi o unikatowym oprogramowaniu Schematy montażowe – jedynym rozwiązaniu na świecie, które umożliwia tworzenie i publikację schematów montażowych on-line. To bezkonkurencyjne rozwiązanie na miarę XXI wieku doskonale wpisuje się w warunki wielu dotacji na cyfryzację przedsiębiorstw i w trend zrównoważonego rozwoju. Kilka dni tworzenia instrukcji montażowej zmieniamy w kilka godzin lub minut, tony drukowanego papieru zamieniamy na 1 etykietę z kodem QR, nieczytelne i niezrozumiałe instrukcje dla osób nietechnicznych zamieniamy na interaktywną instrukcję dostępną z każdego miejsca na ziemi, na dowolnym urządzeniu, które ma połączenie internetowe (telefon, tablet, komputer). Z taką instrukcją każdy jest w stanie bez problemu złożyć meble. To prawdziwa perła w ofercie Lignumsoftu. 

Unikatowym rozwiązaniem jest również oprogramowanie Production Control, czyli system, który wspiera kontrolę produkcji. Jest to rozwiązanie napisane dla mikro i małych firm, dla których systemy MES i ERP są zdecydowanie za duże, za długie i zbyt pracochłonne we wdrożeniu, a efekt końcowy po ich wdrożeniu często jest niezadowalający. To, czym chcemy się pochwalić to system, który można wdrożyć w 1 dzień, system, który nie będzie problematyczny dla pracowników, system, który jest bardzo elastyczny w planowaniu i przeplanowaniu produkcji, w końcu system, który nie jest ograniczony regułami obowiązkowymi, jak MES i ERP. Stworzyliśmy unikalne rozwiązanie szyte na miarę, ale łatwe do wprowadzania. Przemysł 4.0 nigdy nie był tak blisko nawet dla mikro przedsiębiorstw. Production Control będzie można zobaczyć podczas prezentacji w Arłamowie z symulacją prawdziwej produkcji na maszynach CNC. Takiej prezentacji nie jesteśmy w stanie przeprowadzić nie mając dostępu do maszyn, a te dzięki naszym partnerom będą dostępne w Arłamowie.

Rozwiązanie przyszłości Coohom dla architektów i producentów mebli dzięki Lignumsoftowi już jest w Polsce! Wszystkie znane nam rozwiązania do projektowania są dobre, nawet bardzo dobre, ale nie tak dobre jak Coohom! Rozwiązanie Coohom jest wyjątkowe pod kilkoma względami. Po pierwsze działa praktycznie na każdym komputerze, gdzie jest przeglądarka internetowa i internet. Bardzo realistyczne fotowizualizacje nie dość, że są niesłychanej jakości (nawet 16K), są dostępne już po 3-4 minutach. Dodatkowo 80 mln obiektów 3D w bibliotekach wystarczy nawet bardzo wymagającym użytkownikom. Jest to rozwiązanie, które pierwszy raz łączy świat projektantów i technologów. Integracja z CAD/CAM jest na bardzo dobrym poziomie. Cały pakiet usług, jak Studio Fotograficzne, Panoramy VR, Rozwiązanie projektowe dla salonów, Strefa Marek i wiele więcej, to WIELKI krok ku przyszłości. 

Następnie Platforma sprzedaży internetowej CreatiX! Wiemy, że są już parametryczne sklepy internetowe z meblami, więc co tu może być innowacyjnego? Na kongresie przekonacie się, że nie ma na rynku rozwiązania równego Creatixowi. Publikacja parametrycznego mebla w Creatixie to kilka kliknięć, nawet dla niedoświadczonego pracownika. Bolączka hurtowni cięcia, które mają maszyny CNC, ale usługa nawiercania jest problematyczna, przechodzi do przeszłości. Przestawiamy CreatiX na tryb B2B i klienci zamawiając szafki, dostaną kompletą usługę cięcia, oklejania i nawiercania. Minimalny nakład pracy, duży efekt. 

Możliwość odwiedzenia dzień przed kongrsem fabryki narzędzi ITA TOOLS w Mielcu, jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie to kolejna wartość dodana dla uczestników kongresu. Warto zobaczyć jak produkowane są narzędzia, których używamy na co dzień.

To nie wszystko! W ciągu 2 dni kongresu będzie można porozmawiać z producentami maszyn, zobaczyć jak działają w połączeniu z oprogramowaniem, jak również obejrzeć okucia, których nie spotykamy na co dzień w większości hurtowni. W Arłamowie zobaczą państwo nowości, które wyznaczą trendy w kolejnych latach.

Będzie też czas na przyjemności – w tym dostęp do SPA, koncert na żywo Kasi Cerekwickiej czy open bar do późnych godzin wieczornych!

Do zobaczenia w Arłamowie!

REJESTRACJA:

Rejestracji na Kongres Nowa Era Meblarstwa można dokonać wyłącznie poprzez stronę: kongres.lignumsoft.pl. Należy wybrać Pakiet Uczestnika, a następnie wypełnić Formularz Rejestracyjny. Finalizacja rezerwacji nastąpi po opłaceniu przesłanej w osobnym mailu faktury za wybrany Pakiet Uczestnika.

Przygotowaliśmy 3 Pakiety Uczestnika:

 • Pakiet Uczestnika MAXI (dla 1-2 osób z noclegiem i bankietem)
 • Pakiet Uczestnika MIDI (dla 1 osoby z bankietem bez noclegu)
 • Pakiet Uczestnika MINI (dla 1 osoby bez bankietu i bez noclegu)

Zakres Pakietów Uczestnika oraz cennik są szczegółowo opisane na stronie rejestracyjnej: kongres.lignumsoft.pl

grafika promująca kongres nowa era meblarstwa w Arłamowie

6 lipca 2023

Ruszyła rejestracja na Kongres Nowa Era Meblarstwa

Zapraszamy do udziału w Kongresie Nowa Era Meblarstwa, który odbędzie się w dniach 26-27 października w Arłamowie. Wydarzenie przez swój rozmach, możliwość poznania najbardziej innowacyjnych rozwiązań dla branży meblarskiej, jak również możliwość zawarcia cennych kontaktów biznesowych, będzie bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń 2023 roku dla producentów mebli i architektów wnętrz w Polsce.

W programie Kongresu Nowa Era Meblarstwa między innymi:

 • Prezentacja innowacyjnego oprogramowania dla producentów mebli i architektów wnętrz
 • Prezentacje najnowszych produktów partnerów wydarzenia
 • Strefa wystawiennicza
 • Przestrzeń indywidualnych spotkań biznesowych
 • Strefa cateringowa
 • Uroczysty bankiet z koncertem na żywo Kasi Cerekwickiej
 • Wieczorny Open Bar, parkiet i DJ
 • Strefa relaksu i rekreacji
 • Możliwość przedłużenia pobytu w Hotelu Arłamów na preferencyjnych warunkach
 • I wiele więcej!

REJESTRACJA

Rejestracji na Kongres Nowa Era Meblarstwa można dokonać wyłącznie poprzez stronę: kongres.lignumsoft.pl. Należy wybrać Pakiet Uczestnika, a następnie wypełnić Formularz Rejestracyjny. Finalizacja rezerwacji nastąpi po opłaceniu przesłanej w osobnym mailu faktury za wybrany Pakiet Uczestnika.

Przygotowaliśmy 3 Pakiety Uczestnika:

 • Pakiet Uczestnika MAXI (dla 2 osób)
 • Pakiet Uczestnika MIDI (dla 1 osoby)
 • Pakiet Uczestnika MINI (dla 1 osoby)

Zakres Pakietów Uczestnika oraz cennik są szczegółowo opisane na stronie rejestracyjnej: kongres.lignumsoft.pl

Partnerzy Kongresu Nowa Era Meblarstwa:

 • ITA Tools – polski producent profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych, tworzyw sztucznych i materiałów nieżelaznych
 • Italiana Ferramenta – producent wysokiej jakości akcesoriów dla przemysłu meblarskiego
 • SCM – producent szerokiej gamy zaawansowanych technologicznie maszyn CNC do obróbki drewna
 • Seron – polski producent wysokiej klasy centrów obróbczych i maszyn nestingowych
 • EFL – partner strategiczny Lignumsoftu, firma leasingowa

Patronat honorowy:

Patronat medialny:

Do zobaczenia w Arłamowie!

Zespół Lignumsoft i partnerzy.

grafika promująca kongres nowa era meblarstwa w Arłamowie

20 czerwca 2023

Kongres Nowa Era Meblarstwa w Arłamowie

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do uczestnictwa w I Kongresie Nowa Era Meblarstwa, który odbędzie się w dniach 26-27 października w Hotelu Arłamów. Podczas kongresu zaprezentujemy najnowsze rozwiązania w ofercie Lignumsoft i stworzymy przestronną strefę wystawienniczą, gdzie swoje produkty będą prezentowali nasi partnerzy. Uczestników kongresu zaprosimy również na uroczysty bankiet, koncert na żywo, wieczór z DJ-em oraz do strefy relaksu Hotelu Arłamów. Mamy nadzieję, że to będzie czas fantastycznych doświadczeń oraz możliwość zdobycia nowych i cennych kontaktów biznesowych. Wydarzenie skierowane jest do producentów mebli, projektantów i architektów wnętrz, przedstawicieli hurtowni z materiałami dla stolarzy oraz przedstawicieli sieciowych salonów meblowych. Rejestracja na kongres ruszy już w lipcu.

Nowości w ofercie Lignumsoft

CreatiX Schematy

Jedną z nowości prezentowanych podczas kongresu będzie autorskie rozwiązanie Lignumsoftu CreatiX Schematy, czyli rewolucyjne narzędzie do tworzenia instrukcji montażowych. Kupując mebel do samodzielnego montażu producent musi zapewnić szczegółową instrukcję. Często jest to kilka lub nawet kilkadziesiąt stron papieru. Z takiej instrukcji część konsumentów i tak niewiele rozumie, nie potrafiąc samodzielnie złożyć zamówionego mebla. Wtedy proszą o pomoc specjalistów, a idea sprzedaży mebla do samodzielnego montażu kompletnie traci sens. Tworzenie takich instrukcji w programach CAD jest niezwykle czasochłonne. I tu z pomocą przychodzi CreatiX Schematy – mówi Adam Wileński, właściciel Lignumsoftu. CreatiX Schematy pozwala na tworzenie wariantowych instrukcji montażowych w bardzo krótkim czasie. Klient zamiast wydrukowanej instrukcji otrzyma na opakowaniu mebla kod kreskowy QR. Po zeskanowaniu kodu telefonem klient zostanie przeniesiony na stronę internetową, gdzie krok po kroku przejdzie przez instrukcję montażu zamówionego mebla. Będzie to atrakcyjne wizualnie środowisko czasu rzeczywistego 3D, gdzie elementy mebla będzie można obejrzeć z każdej strony. Instrukcja będzie wzbogacona o elementy video, co umożliwi zrozumieć procesy nawet osobom o niewielkich zdolnościach technicznych.

Coohom

Drugą nowością prezentowaną podczas Kongresu Nowa Era Meblarstwa będzie oprogramowanie Coohom, które w Arłamowie będzie miało swoją oficjalną polską premierę i którego Lignumsoft został wyłącznym dystrybutorem w naszym kraju. Coohom, choć w Polsce jest jeszcze nieznany, znalazł już kilka milionów użytkowników, głównie w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Coohom to narzędzie przeznaczone nie tylko dla producentów mebli, lecz również dla projektantów i architektów wnętrz oraz sieciowych salonów meblowych. To rewolucyjne, niezwykle szybkie i proste w obsłudze oprogramowanie umożliwia tworzenie wnętrz całych mieszkań i domów w jakości i szybkości niedostępnej dla konkurencyjnych rozwiązań.

Production Control i Corpus 6

Podczas kongresu zaprezentujemy również autorskie rozwiązanie Lignumsoftu Production Control. To system do nowoczesnego zarządzania produkcją przeznaczony dla przedsiębiorstw wytwarzających meble. To rozwiązanie, które porządkuje procesy i pozwala wprowadzić w zakładzie produkcyjnym założenia Przemysłu 4.0. Połączenie oprogramowania Production Control z maszynami CNC, czytnikami kodów kreskowych, drukarkami etykiet oraz przemysłowymi komputerami PC zwiększa wydajność przedsiębiorstwa, zapewnia większe bezpieczeństwo na produkcji i eliminuje konieczność drukowania setek kartek dokumentacji technicznej, co ma wartość nie tylko praktyczną, lecz również proekologiczną. Oprogramowanie przeznaczone jest dla małych i średnich firm.

Podczas kongresu prezentowane będzie również flagowe w ofercie Lignumsoft oprogramowanie do projektowania i produkcji mebli Corpus CAD/CAM, które jest najchętniej wybieranym tego typu rozwiązaniem przez polskich stolarzy. W tym roku ukazała się już szósta wersja tego programu wzbogacona o dodatkowe, innowacyjne funkcjonalności.

Strefa wystawiennicza i partnerzy wydarzenia

Podczas Kongresu Nowa Era Meblarstwa uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić przestronną strefę wystawienniczą, gdzie swoje najnowsze produkty będą prezentowali partnerzy wydarzenia – producenci okuć i akcesoriów meblowych, dystrybutorzy narzędzi oraz maszyn CNC. Wśród wystawców będą przedstawiciele firmy Italiana Ferramenta, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości akcesoriów dla przemysłu meblarskiego, Seron – polski producent zaawansowanych technologicznie maszyn CNC dla różnych gałęzi przemysłu, ITA Tools –  producent profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych, tworzyw sztucznych oraz materiałów nieżelaznych czy SCM – producent szerokiej gamy najwyższej klasy maszyn, w tym wiertarek, pił, okleiniarek, centrów obróbczych, szlifierek czy strugarek. Podczas kongresu obecny będzie również partner strategiczny Lignumsoft – Europejski Fundusz Leasingowy. Wszyscy uczestnicy kongresu mogą liczyć na atrakcyjne warunki finansowania oferowane przez EFL.

Strefa rekreacyjna Hotelu Arłamów

Trzypoziomowe SPA, hale i boiska sportowe, siłownia, strzelnica, korty tenisowe, stadnina koni, wyciągi narciarskie, stadnina koni, doskonała kuchnia, w końcu jedna z najbardziej reprezentacyjnych sal eventowych w Polsce, a nawet własne lotnisko – to wszystko oferuje położony u wrót Bieszczad Hotel Arłamów, w którym w dniach 26-27 października Lignumsoft zorganizuje I Kongres Nowa Era Meblarstwa. Hotel Arłamów na czas kongresu jest zarezerwowany na wyłączność dla gości Lignumsoftu.

Bankiet, koncert na żywo i inne atrakcje

Oprócz części oficjalnej przewidzieliśmy wiele dodatkowych atrakcji, w tym uroczysty bankiet, koncert na żywo Kasi Cerekwickiej oraz luźny wieczór z open barem i DJ-em. Konferansjerkę powierzyliśmy aktorce Adriannie Kućmierz. Wszystkie atrakcje przewidziane na czas kongresu są zawarte w cenie uczestnictwa.

Patronat honorowy i patronat medialny

Kongres Nowa Era Meblarstwa został objęty patronatem honorowym afiliowanego przy Krajowej Izbie Gospodarczej programu Przedsiębiorstwo Fair Play, którego Lignumsoft jest wielokrotnym laureatem. Patronat medialny sprawują Gazeta Przemysłu Drzewnego oraz magazyn Meblarstwo.

Rejestracja uczestników

Aby wziąć udział w Kongresie Nowa Era Meblarstwa należy pozytywnie przejść rejestrację. Dla uczestników przygotowaliśmy kilka pakietów. Więcej szczegółów już wkrótce. Rejestracja ruszy w lipcu.


26 maja 2023

Targi branży meblowej w P.H.U Rachwał

Już 2 czerwca odbędą się Targi branży meblowej w P.H.U. Rachwał „Wszystko dla mebli” w Bydgoszczy. Wśród kilkudziesięciu wystawców znajdzie się Lignumsoft. Podczas targów będzie można zapoznać się z oprogramowaniem z naszej oferty. Organizatorzy zapewniają też wiele dodatkowych atrakcji. Jeśli będziecie w pobliżu, zapraszamy!

Grafika promująca targi w PHU Rachwał w Bydgoszczy

Wczytaj starsze wpisy

program do produkcji mebli, program do projektowania mebli, cięcie płyt, formatyzacja, jaki program do projektowania mebli, optimik, program cad/cam, program do frontów meblowych, program do mebli, program do nestingu, program do projektowania mebli 3d, program do projektowania mebli kuchennych, program do rozkroju płyt, program do rozkroju płyt meblowych, projektowanie mebli program, rozkroj plyt, rozkrój, rozkrój płyt, rozkrój płyt program