Nowości

8 września 2022

Konferencja dla Producentów Mebli

Konferencja dla Producentów Mebli to najnowsza forma spotkania Lignumsoft z klientami. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 20 października w Multikinie Galeria Młociny w Warszawie zaprezentujemy dwa premierowe i w pełni autorskie rozwiązania w naszej ofercie – System Kontroli Produkcji Production Control oraz Platformę CreatiX – eCommerce dla Producentów Mebli. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zarówno producentów mebli, którzy są już użytkownikami oprogramowania z naszej oferty, jak i tych, którzy dopiero poznają naszą firmę. Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji i jest bezpłatny.

Premiera Production Control – Systemu Kontroli produkcji

Głośno mówi się w ostatnich latach o Przemyśle 4.0, który w praktyce jest dostępny wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw. Odpowiadając na zapotrzebowanie mniejszych podmiotów gospodarczych Lignumsoft stworzył własne rozwiązanie Production Control z przeznaczeniem dla małych i średnich producentów mebli, dzięki któremu przedsiębiorcy będą mogli w nowoczesny sposób zarządzać produkcją i stworzyć Przemysł 4.0 we własnej firmie, nie inwestując przy tym niebotycznych kwot w oprogramowanie i sprzęt. Największą zaletą Production Control jest możliwość dostosowania oprogramowania do indywidualnego środowiska produkcyjnego konkretnego przedsiębiorstwa.      

Premiera Platformy CreatiX – eCommerce dla Producentów Mebli

Platforma CreatiX to nowoczesne i kompletne narzędzie sprzedaży dla branży meblarskiej, które rozszerza tradycyjny model e-sklepu o możliwość sprzedaży w pełni konfigurowalnych produktów. Platforma CreatiX jest doskonałym rozwiązaniem dla producentów mebli na wymiar, którzy chcieliby zaistnieć na prężnie rozwijającym się rynku e-commerce, jak również dla hurtowni oferujących usługi cięcia, oklejania czy wiercenia dla klientów B2B.

Nowoczesna przestrzeń konferencyjna

Konferencja dla Producentów Mebli odbędzie się w Multikinie Galeria Młociny, jednym z najnowocześniejszych kin w Polsce. Multikino w Galerii Młociny to jedyne kino w Warszawie, które zostało w pełni wyposażone w elektrycznie sterowane wygodne skórzane fotele. Lignumsoft zapewnia wszystkim uczestnikom pełen catering w specjalnie wydzielonej części gastronomicznej Multikina.

Udział w Konferencji

Do udziału w Konferencji zapraszamy zarówno naszych stałych klientów, jak i tych, którzy dopiero zapoznają się z naszym oprogramowaniem. Udział w Konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest mocno ograniczona, przy czym w systemie rejestracji obowiązuje zasada kolejności zgłoszeń.

Aby zarezerwować miejsce na Konferencji, konieczna jest rejestracja poprzez formularz online znajdujący się pod adresem: https://konferencja.lignumsoft.pl/

Serdecznie zapraszamy!

Grafika promująca Konferencję dla Producentów mebli organizowaną przez Lignumsoft 20 października 2022 roku. Na grafice widzimy zdjęcie sali kinowej, w której odbędzie się wydarzenie, dane kontaktowe oraz adres strony rejestracji, jak również informację o premierowych prezentacjach nowych rozwiązań w ofercie firmy.

25 lipca 2022

Lignumsoft wyrusza w trasę Hettich on Tour!

Już w sierpniu wraz z Hettich Polska wyruszymy w trasę po całej Polsce. W ramach Hettich on Tour 2022 odwiedzimy około 30 miast we wszystkich zakątkach kraju. Zaczniemy od Elbląga i Olsztyna. Podczas naszych spotkań będziemy promowali biblioteki asortymentu Hettich w naszym flagowym programie do projektowania i produkcji mebli Corpus, które oddamy w ręce użytkowników naszego rozwiązania już za kilka tygodni, ale nie tylko. Przygotowaliśmy dla Was sporo atrakcji.

Hettich on Tour rozpocznie się 10 sierpnia i potrwa do 22 września. W tym czasie odwiedzimy około 30 hurtowni z okuciami i materiałami dla producentów mebli na terenie całej Polski, gdzie w luźnej atmosferze, przy kawie, pączkach lub grillu będzie można przetestować najnowsze innowacyjne produkty Hettich, jak również uczestniczyć w bezpłatnej prezentacji rozwiązań programistycznych dla stolarzy z oferty Lignumsoft. Oprócz tego dodatkowe atrakcje – konkursy, promocje, gadżety czy pokazy montażu.

Poniżej zamieszczamy pełną listę miast oraz hurtowni, w których będziemy mogli się spotkać:

10.08 – Layman DUO, Elbląg
11.08 – Lambud, Olsztyn
16.08 – Lambud, Białystok
17.08 – Okleina, Łomża
18.08 – VBH, Warszawa
19.08 – Daro, Łódź
23.08 – Sklejbud, Radom
24.08 – WDM, Zamość
25.08 – Daro, Lublin
26.08 – DiM, Rzeszów
31.08 – Elcavo, Kęty
01.09 – Grass Hopper, Kalwaria Zebrzydowska
02.09 – Demos, Katowice
05.09 – B-Krang, Opole
06.09 – Optimat, Wrocław
07.09 – Marko, Opole
08.09 – Marko, Wrocław
09.09 – Mago, Łódź
12.09 – Rudex, Częstochowa
13.09 – Metalmex, Wysogotowo
14.09 – Timbex, Gorzów
15.09 – Timbex, Szczecin
16.09 – Fokus, Koszalin
19.09 – Duet, Kartuzy
20.09 – HMM, Grudziądz
21.09 – Rachwał, Bydgoszcz
22.09 – Dolton, Luboń

W każdej lokalizacji będziemy w godzinach 9-15! Do zobaczenia!

Mapa Hettich on Tour Lignumsoft.

12 lipca 2022

Maraton Projektowania

Postanowiliśmy zrobić coś dla tych, którzy myślą o projektowaniu mebli w oprogramowaniu CAD, ale jeszcze nie mieli okazji, by się tego nauczyć i nie są do końca przekonani czy się w tym odnajdą. Właśnie dlatego powołujemy Maraton Projektowania, w ramach którego będziecie mieli okazję poznać pracę z oprogramowaniem typu CAD/CAM i przy okazji wygrać atrakcyjną nagrodę. Być może ktoś z Was odkryje w sobie wielki talent?

Maraton Projektowania rozpocznie się 8 sierpnia. Na czas trwania Maratonu każdy z uczestników otrzyma dostęp do licencji oprogramowania Corpus. Przez 4 kolejne dni uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się pracy z programem Corpus CAD/CAM. Każdego dnia dostaniecie zadanie do wykonania wraz z filmem instruktażowym. Każdego dnia trzeba będzie przesłać wykonane zadanie w wyznaczonym terminie.

Piątego dnia odbędzie się webinar, podczas którego będziecie mogli poznać bardziej zaawansowane funkcje oprogramowania Corpus. Następnie każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w konkursie na najciekawszy mebel zaprojektowany w Corpus. Będziecie mieli na to kolejne 2-3 dni. Zwycięzca otrzyma atrakcyjną nagrodę. Pozostali uczestnicy otrzymają certyfikaty uczestnictwa w maratonie oraz znajomości podstawowej obsługi programu Corpus.

Brzmi dobrze? Zgłaszajcie chęć uczestnictwa do Marcina: marcin@lignumsoft.pl (po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem). ZAPRASZAMY!

Regulamin Maratonu Projektowania Lignumsoft

  1. W Maratonie Projektowania mogą wziąć udział osoby zainteresowane nauką projektowania mebli w programie Corpus CAD/CAM i niebędące dotychczas klientami Lignumsoft.
  2. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie mailowo na adres marcin@lignumsoft.pl. W zgłoszeniu powinno znajdować się imię i nazwisko uczestnika oraz adres mailowy.
  3. Maraton Projektowania rozpocznie się w poniedziałek 8 sierpnia. Każdego dnia maratonu uczestnicy dostaną zadanie do wykonania. Do każdego z zadań załączony będzie film instruktażowy. Warunkiem ukończenia maratonu i zdobycia certyfikatu będzie wysłanie wszystkich zrzutów ekranu z wykonanymi zadaniami we wskazanym terminie. Dokładne instrukcje zostaną przesłane wszystkim uczestnikom.
  4. Po ukończeniu wszystkich zadań, w piątek 12 sierpnia odbędzie się finałowy Webinar prezentujący dodatkowe możliwości oprogramowania Corpus. Dzięki niemu uczestnicy Maratonu Projektowania będą mieli szansę zdobyć dodatkową wiedzę, którą będą mogli wykorzystać do samodzielnego projektowania dowolnego parametrycznego mebla.
  5. Dowolny mebel zaprojektowany przez każdego z uczestników Maratonu Projektowania będzie mógł wziąć udział w konkursie, który zwieńczy Maraton Projektowania. Autor najciekawszego projektu zostanie nagrodzony. Nagrodą będzie bezprzewodowa mysz firmy 3DCONNECTION.
  6. Projekt mebla trzeba będzie przesłać w pliku *.e3d na adres marcin@lignumsoft.pl.najpóźniej do wtorku 16 sierpnia do godziny 12. Wtedy też skończy się dostęp do licencji oprogramowania Corpus przyznany wszystkim uczestnikom na czas trwania Maratonu Projektowania.
  7. Prace uczestników konkursu zostaną ocenione przez komisję Lignumsoft. Nagrodzony zostanie najciekawszy projekt mebla parametrycznego, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 48 godzin na stronie lignumsoft.pl oraz na Facebooku.
  8. Zwycięzca zostanie poinformowany także drogą kontaktu bezpośredniego. Będzie mógł odebrać nagrodę osobiście lub zostanie ona doręczona za pomocą firmy kurierskiej.
Grafika informująca o naborze uczestników do maratonu projektowania w programie corpus cad/cam.

30 czerwca 2022

Lignumsoft z nagrodą Najwyższa Jakość QI 2022

Lignumsoft został wyróżniony w XVI edycji programu Najwyższa Jakość Quality International w kategorii „Usługi najwyższej jakości”. W ocenie jury świadczone przez nas kompleksowe usługi dystrybucji i wdrażania oprogramowania dla branży meblarskiej prezentują najwyższy poziom, co gruntuje pozycję Lignumsoft jako wiarygodnego partnera biznesowego oraz potwierdza, że warto zaufać naszym rozwiązaniom.

Najwyższa Jakość Quality International jest największym, ponadbranżowym konkursem projakościowym w Polsce, skupiającym wokół idei zarządzania jakością przedstawicieli firm i instytucji działających na terytorium naszego kraju. Program ma dwa główne cele. Pierwszym jest promowanie w firmach i instytucjach skutecznych metod zarządzania jakością, drugim jest wskazanie i wyróżnienie tych podmiotów, które reprezentują najwyższe standardy, gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

XVI edycję programu objęli patronatem: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Katedra Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Instytucje te nie są związane z żadnym podmiotem gospodarczym, co gwarantuje bezstronność oceny.

Pod koniec listopada w Katowicach w ramach Europejskiego Forum Biznesu odbędzie się uroczysta Gala Finałowa, podczas której wszystkim laureatom programu zostaną wręczone medale QI. Będziemy tam również my!

Certyfikat przyznania Godła Najwyższa Jakość QI 2022 dla Lignumsoft

18 maja 2022

Program Corpus na Wood Tech Warsaw Expo

W dniach 25-27 maja w podwarszawskim Ptak Warsaw Expo odbędą się Targi technologii obróbki drewna i produkcji mebli Wood Tech Warsaw Expo. Podczas trzydniowej imprezy będzie można zobaczyć prezentacje oprogramowania Corpus w połączeniu z premierową maszyną Vitap Galileo 3.

Targi Wood Tech Warsaw Expo to doskonała okazja, aby poznać najnowsze produkty, technologie i rozwiązania na rynku drzewnym, w tym maszyny i oprogramowanie do produkcji mebli. Podczas targów Wood Tech Warsaw Expo na stoisku firmy ITA będzie miała swoją premierę najnowsza wiertarka CNC Vitap Galileo 3. Będziemy tam również my. Pokażemy jak działa to nowoczesne centrum obróbcze CNC w połączeniu z programem Corpus.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w targach. Wejściówki dla zwiedzających są bezpłatne po wcześniejszej rejestracji na stronie organizatora. Eksperci Lignumsoft będą czekali na Państwa w Hali B na stoisku firmy ITA. Do zobaczenia!

Zdjęcie maszyny Vitap Galileo 3. Duży napis "premiera" oraz informacja, że maszyna będzie premierowo prezentowana podczas targów Wodd Tech Warsaw Expo w Nadarzynie. Wraz z maszyną będzie prezentowana współpraca z programem Corpus od Lignumsoft.

Wczytaj starsze wpisy

program do produkcji mebli, program do projektowania mebli, cięcie płyt, formatyzacja, jaki program do projektowania mebli, optimik, program cad/cam, program do frontów meblowych, program do mebli, program do nestingu, program do projektowania mebli 3d, program do projektowania mebli kuchennych, program do rozkroju płyt, program do rozkroju płyt meblowych, projektowanie mebli program, rozkroj plyt, rozkrój, rozkrój płyt, rozkrój płyt program