Nowości

9 września 2021

Lignumsoft na Międzynarodowych Targach DREMA w Poznaniu!

W dniach 14-17 września 2021r. odbędą się Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA w Poznaniu. Podczas targów Lignumsoft będzie obecne na stoisku ITA Tools, naszego partnera technologicznego, gdzie będziemy prezentowali jedno z najnowszych rozwiązań w ofercie Lignumsoft – oprogramowanie AdekoCAM.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA należą do ścisłej czołówki największych wystaw na świecie dedykowanych branży obróbki drewna. DREMA to doskonała przestrzeń do prezentacji technologii jutra, w tym oprogramowania przeznaczonego dla producentów mebli.

Podczas tegorocznej edycji Targów DREMA będziemy prezentowali jedno z najnowszych rozwiązań w ofercie Lignumsoft – AdekoCAM, oprogramowanie do nestingu i produkcji frontów meblowych. AdekoCAM współpracuje z szeroką gamą zaawansowanych technologicznie maszyn CNC, zapewnia rozbudowane funkcje nestingu oraz zaawansowane opcje obróbki, jest wyposażone w system gospodarki magazynowej, jak również bogatą bibliotekę parametrycznych i gotowych do produkcji ponad stu modeli frontów meblowych. AdekoCAM można też rozszerzyć o system zamówień on-line, ekskluzywne narzędzie stworzone przez Lignumsoft na potrzeby szybkiego składania zamówień przez Internet (Platforma CreatiX z Modułem Fronty AdekoCAM). Więcej informacji o AdekoCAM można znaleźć TU.

Prezentację programu AdekoCAM będzie można obejrzeć na stoisku naszego partnera ITA Tools, producenta i dystrybutora wysokiej klasy narzędzi do obróbki drewna. Zapraszamy do hali 5, stoisko 38.

Wszystkich zainteresowanych innymi produktami z naszej oferty, zapraszamy na indywidualne prezentacje w Centrum Szkoleniowym Lignumsoft lub w formule on-line.

Lignumsoft na Targach DREMA

6 września 2021

Nawet 255 000 PLN dofinansowania na zakup oprogramowania!

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła program Bony na cyfryzację, w ramach którego mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą starać się o dotację na zakup oprogramowania o wartości nawet 300 tys. zł. O dofinansowanie mogą aplikować firmy z branży meblarskiej, które chciałyby zakupić innowacyjne oprogramowanie z oferty Lignumsoft.

Bony na cyfryzację przeznaczone są na wprowadzenie innowacji w przedsiębiorstwie poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych. Działania mają sprzyjać tworzeniu warunków skutecznego funkcjonowania MŚP w stanie pandemii oraz po jej zakończeniu, co w konsekwencji wzmocni ich konkurencyjność i odporność na kolejne kryzysy.

W program Bony na cyfryzację doskonale wpisuje się zakup oprogramowania dla przedsiębiorstw produkujących meble oraz hurtowni oferujących usługi cięcia, oklejania czy wiercenia. Lignumsoft przygotowało specjalne pakiety zawierające między innymi oprogramowanie Corpus CAD/CAM oraz Platformę CreatiX – eCommerce dla Producentów Mebli w konfiguracji idealnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorcy. Lignumsoft oferuje również System Kontroli Produkcji pisane na specjalne zamówienie klienta, dostosowane pod indywidualne potrzeby danego przedsiębiorstwa, mogące być przedmiotem pozyskania dotacji. Dofinansowanie może obejmować również zakup niezbędnych do wdrożenia cyfryzacji w przedsiębiorstwie maszyn i urządzeń.

Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu to 60 tys. zł., a maksymalna 300 tys. zł. Poziom dofinansowania w ramach programu Bony na cyfryzację wynosi 85% wartości całego projektu, co oznacza, że maksymalna kwota dofinansowania wynosi 255 tys. zł.

Jak informuje PARP dotacje przyznane w ramach Bonów na cyfryzację będą rozliczane w formie ryczałtu, bez konieczności weryfikacji dokumentów potwierdzających postęp finansowy projektu, co ma być znaczącym ułatwieniem dla przedsiębiorców. Przewidywane jest także stosowanie systemu zaliczek. Przedsiębiorca będzie mógł otrzymać część dotacji z góry, przed zrealizowaniem zakupów zaplanowanych w ramach projektu.

Aby ułatwić naszym klientom proces składania wniosków o dotację, Lignumsoft podjęło współpracę z profesjonalną firmą doradztwa inwestycyjnego, która pomoże wszystkim zainteresowanym przejść przez proces składania wniosków o dotację w ramach programu Bony na cyfryzację. Nasza firma partnerska już od 12 lat skutecznie wspiera swoich klientów w procesie pozyskiwania dotacji na rozwój firm. Zrealizowała już ponad 200 projektów o wartości przekraczającej 300 000 000 zł.

Wszystkich, którzy w ramach dofinansowania Bony na cyfryzację chcieliby zainwestować w innowacyjne produkty z oferty Lignumsoft serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego: sales@lignumsoft.pl, 799 350 270.

Nabór wniosków rozpoczyna się 20 września 2021r. i potrwa do 20 października 2021r. Do podziału jest w sumie 110 mln zł.

Grafika informująca o dotacjach z programu Bony na cyfryzację

27 lipca 2021

Oprogramowanie Corpus na Politechnice Białostockiej

Politechnika Białostocka to kolejna uczelnia wyższa, która została partnerem Lignumsoft. W związku z naszą współpracą oprogramowanie Corpus będzie wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych na kierunku Inżynieria Meblarstwa na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Politechnika Białostocka to jedna z najważniejszych placówek w kraju, które kształcą specjalistów z zakresu planowania, przygotowania i utrzymania systemów produkcji mebli. Placówka dba o to, by studenci poznali najbardziej nowoczesne techniki i technologie meblarskie, w tym podstawy projektowania i konstrukcji mebli. Aby było to możliwe, studenci muszą mieć dostęp do najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędzi, wykorzystywanych obecnie przez producentów. Takim narzędziem jest oprogramowanie Corpus CAD/CAM, którego Lignumsoft jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Na sześciu wydziałach Politechniki Białostockiej uczy się obecnie blisko 7 tysięcy studentów. Absolwenci uczelni są pożądanymi pracownikami zarówno w kraju, jak i za granicą. Kadra dydaktyczna Politechniki Białostockiej to praktycy i eksperci w swoich dziedzinach. Wykładowca przedmiotu Inżynieria Mebli Skrzyniowych jest równocześnie głównym technologiem w firmie Center-Mebel, która może pochwalić się jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych na świecie. Center-Mebel również korzysta z oprogramowania Corpus i jest partnerem Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Studenci kierunku Inżynieria Meblarstwa zdobędą zatem możliwość nauki budowy mebli na oprogramowaniu Corpus, a później będą mogli sprawdzić jak wygląda zastosowanie tego narzędzia w praktyce, w siedzibie firmy Center-Mebel w Łomży.

Politechnika Białostocka to największa uczelnia techniczna w północno-wschodniej Polsce. Placówka powstała w 1949 roku i kontynuuje bogate tradycje szkolnictwa wyższego w Białymstoku. Misją uczelni jest kształcenie uzdolnionej kierunkowo młodzieży, prowadzenie badań naukowych oraz komercjalizacja rezultatów prac badawczych. We współpracy z otoczeniem gospodarczym Politechnika Białostocka wdraża nowoczesne rozwiązania techniczne, wpływające na innowacyjność polskiej gospodarki.

Jesteśmy dumni, że Lignumsoft zostało partnerem Politechniki Białostockiej, dzięki czemu mamy swój udział w kształceniu nowych pokoleń inżynierów meblarstwa. Lignumsoft udostępni uczelni oprogramowanie Corpus na warunkach partnerskich, nieodpłatnie.

Grafika informująca o współpracy Lignumsoft z Politechniką Białostocką

5 lipca 2021

Oprogramowanie Corpus w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku

Lignumsoft stawia na młodych. Od września 2021 roku oprogramowanie Corpus z naszej oferty będzie wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych w Państwowych Szkołach Budownictwa im. Mariana Osińskiego w Gdańsku. Lignumsoft podpisało z władzami placówki Porozumienie o Współpracy, w wyniku którego zapewnimy młodzieży uczącej się na kierunkach Technik Technologii Drewna oraz Stolarz dostęp do zaawansowanego technologicznie oprogramowania Corpus CAD/CAM do projektowania i produkcji mebli.

Inwestycja w młodych to inwestycja w przyszłość nas wszystkich. Absolwenci PSB w Gdańsku to przyszli specjaliści, którzy będą w swojej pracy zawodowej odpowiadali za prawidłowy przebieg procesu technologicznego w przedsiębiorstwach przemysłu drzewnego, w tym w firmach specjalizujących się w produkcji mebli. Rozumiemy jak ważne jest, by już na etapie edukacji młodzież miała dostęp do najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędzi. Tylko w ten sposób można wykształcić nowe pokolenia kompetentnych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów, na których jest tak ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy.

Państwowe Szkoły Budownictwa im. Mariana Osińskiego w Gdańsku to placówka o bogatej historii i bardzo dobrej renomie. PSB od dziesięcioleci z powodzeniem kształci młodzież, która najczęściej kontynuuje edukację na kierunkowych uczelniach wyższych, a następnie zajmuje eksponowane stanowiska w zakładach przemysłu drzewnego, meblarskiego, tartacznego czy stolarki budowlanej. To placówka, której warto zaufać i z którą warto współpracować.

Z ogromną przyjemnością podejmujemy współpracę z PSB w Gdańsku, dzięki czemu dołożymy naszą cegiełkę do edukacji przyszłych pokoleń technologów drewna i stolarzy. Lignumsoft udostępni uczelni oprogramowanie Corpus na warunkach partnerskich, nieodpłatnie.

Grafika informująca o wprowadzeniu oprogramowania Corpus do praktycznych zajęć dydaktycznych w PSB w Gdańsku.

29 czerwca 2021

Konkurs Konstruktorów rozstrzygnięty

Konkurs Konstruktorów na najlepszą realizację w Corpus CAD/CAM został zakończony. Zdecydowaliśmy się wyróżnić pracę, którą nadesłał do nas Pan Krzysztof Dondalski z Scruba MEBLE.

 

Uzasadnienie:

Praca nadesłana przez Pana Krzysztofa wyróżniła się nie tylko swoją kompleksowością oraz jakością wykonania. Pokazała również jak szerokie możliwości stwarza dla konstruktora mebli oprogramowanie Corpus CAD/CAM.

Pan Krzysztof jako zwycięzca Konkursu Konstruktorów otrzymał już od nas rewelacyjne narzędzie do tworzenia wizualizacji i VR SimLab Composer 10 VR! W imieniu całego zespołu Lignumsoft serdecznie G R A T U L U J E M Y!

Wszystkim innym uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za nadesłane prace i poświęcony czas. Życzymy też powodzenia następnym razem!

Grafika informująca kto wygrał Konkurs Konstruktorów

Wczytaj starsze wpisy

program do produkcji mebli, program do projektowania mebli, cięcie płyt, formatyzacja, jaki program do projektowania mebli, optimik, program cad/cam, program do frontów meblowych, program do mebli, program do nestingu, program do projektowania mebli 3d, program do projektowania mebli kuchennych, program do rozkroju płyt, program do rozkroju płyt meblowych, projektowanie mebli program, rozkroj plyt, rozkrój, rozkrój płyt, rozkrój płyt program