Kim jesteśmy?

Dostarczanie coraz nowszych rozwiązań unowocześniających i optymalizujących proces produkcji mebli to nasza ambicja i cel nadrzędny działalności naszej firmy. Na przestrzeni lat zaufały nam tysiące klientów w Polsce i za granicą.

Firma Lignumsoft została wielokrotnie doceniona. Mamy na koncie kilka prestiżowych wyróżnień, w tym tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” za rok 2019, 2020 i 2021. Bogata oferta oraz wieloletnie doświadczenie czynią z Lignumsoft niekwestionowanego lidera wśród dystrybutorów oprogramowania dla branży meblarskiej w Polsce.

Jesteśmy firmą o długiej tradycji, sięgającej 1989 roku, gdy Arkadiusz Wileński otworzył zakład stolarski produkujący meble. Na tym fundamencie lata później jego syn Adam Wileński stworzył firmę Lignumsoft, która od 2004 roku dostarcza oprogramowanie dla branży meblarskiej.

Nasza oferta

Lignumsoft wprowadziło na rynek kilka rozwiązań, które zrewolucjonizowały proces produkcji mebli. Do naszych flagowych produktów należy program Corpus do projektowania mebli ze wsparciem dla maszyn CNC oraz program Optimik do optymalizacji rozkroju i formatowania elementów.

Oferta produktowa Lignumsoft stale się poszerza. Trafiają do niej wyłącznie starannie wyselekcjonowane narzędzia zagranicznych producentów, jak również nasze autorskie rozwiązania. Dzięki temu zapewniamy polskim producentom mebli dostęp do produktów, które cieszą się zaufaniem i popularnością użytkowników w innych krajach świata.

Gwarancja najwyższej jakości

Lignumsoft to gwarancja najwyższej jakości produktów, profesjonalnej obsługi klienta oraz fachowego wsparcia technicznego. Zanim podejmiemy współpracę z jakimkolwiek producentem oprogramowania, najpierw upewniamy się, że proponowane przez niego narzędzie jest niezawodne i spełnia najwyższe światowe standardy. Chcemy mieć pewność, że produkty w naszej ofercie są nie tylko konkurencyjne cenowo, ale też zapewnią naszym klientom pełną satysfakcję. To wszystko sprawia, że tworzymy firmę stabilną, przyszłościową, o ugruntowanej pozycji na rynku i godną zaufania.

NASZA HISTORIA

2 maja 1989

Powstanie firmy

2 maja 1989 roku powstaje firma Stolarstwo Arkadiusz Wileński, która rozpoczyna prowadzenie działalności na wynajętych powierzchniach o metrażu 30 m2. 

2 maja 1989

lipiec 1991

Własna hala produkcyjna

W 1991 roku powstaje pierwsza hala produkcyjna o powierzchni 95 m2. Firma zatrudnia 3 pracowników. Praca odbywa się na pile własnej produkcji.

lipiec 1991

grudzień 1991

Pierwszy komputer

W roku 1991 zostaje kupiony pierwszy komputer 386 o pojemności dysku 40 MB. Stworzony zostaje także program do kosztorysowania napisany w języku BASIC.

grudzień 1991

lata 1992-1993

Nowe maszyny

W firmie pojawiają się samochody dostawcze marki Mercedes oraz nowe maszyny do produkcji: piła formatowa DMBL-40 z podcinaczem firmy Reszel oraz okleiniarka wąskich płaszczyzn firmy JAROMA. Jakość produkcji zostaje wprowadzona na zupełnie nowy poziom.

lata 1992-1993

rok 1994

Nowy budynek produkcyjny

Na początku roku rozpoczyna się budowa nowego budynku produkcyjnego, aby już w lipcu mieć do dyspozycji dodatkowe 250 m2 powierzchni. Od połowy roku zostaje utworzone również biuro. Pojawia się projektantka, wchodzą do użytku telefon i fax.  Firma zatrudnia już 18 osób. 

rok 1994

lata 1996 - 1999

Dalszy rozwój firmy

Kolejne lata przynoszą zmianę nazwy firmy na Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy ARWIL. W firmie pojawiają się nowe maszyny: okleiniarka Cehisa EP-8, piły formatowe Casolin, prasa hydrauliczna, wiertarka wielowrzecionowa oraz szlifierka szerokotaśmowa.  W firmie pojawia się także Adam Wileński, który mimo pasji ojca do meblarstwa nie wybiera studiów na technologii drewna, ale studia ekonomiczno-informatyczne. Zaczyna wprowadzać wiedzę z ukochanych studiów informatycznych do firmy.

lata 1996 - 1999

lata 1989 - 2010

Klienci firmy

Rozwój firmy nie byłby możliwy, gdyby nie zatrudniani fachowcy oraz ciągły rozwój technologii. Przez te wszystkie lata firma obsługiwała na kontraktach stałych takie firmy jak: 

 • Bank PKO BP 
 • PZU W-wa
 • Radwar W-wa
 • Sklepy Baltona na większości lotnik na zlecnie IDR
 • Stoen W-wa, Radomsko ,Świnoujście
 • POLFA Grodzisk Mazowiecki 
 • Sąd Okręgowy Ostrołęka, Hipoteka W-wa, Sąd Włocławek
 • PKN ORLEN Pałac w Srebrnej ( biblioteka)
 • Urzędy Miast 
 • Okręgowa Izba Lekarska
 • oraz  inne obiekty typu szkoły, apteki, komisariaty policji, uczelnie wyższe, banki, stacje benzynowe i wiele innych
lata 1989 - 2010

15 września 2004

Powstaje ARWIL Adam Wileński

15 września 2004 powstaje firma ARWIL Adam Wileński, prowadzona przez Adama Wileńskiego. Produkcja mebli odbywa się w tym samym zakładzie, ale zastosowane zostaje profilowanie produkcji. 

15 września 2004

sierpień 2005

Dystrybucja Optimik

W sierpniu 2005 roku firma ARWIL Adam Wileński zostaje wyłącznym dystrybutorem oprogramowania do optymalizacji cięcia Optimik.

sierpień 2005

lata 2005 - 2010

Dalszy rozwój firmy

Firma przechodzi na kolejny etap produkcji kupując centrum belkowe Biesse Rover A oraz oprogramowanie PaletteCAD. ARWIL wprowadza pierwszy w Polsce postprocesor zintegrowany z PaletteCAD i maszyną Biesse.  Zostajemy także poddystrybutorem programu PaletteCAD.

lata 2005 - 2010

rok 2010

Zamknięcie produkcji mebli

Pod koniec roku 2010 zapada decyzja o zamknięciu firmy i zakończeniu produkcji mebli. Senior Arkadiusz Wileński przechodzi na emeryturę. Firma Adama Wileńskiego zmienia logo oraz nazwę.

rok 2010

styczeń 2011

Powstaje Lignumsoft Adam Wileński

Po zakończeniu produkcji mebli, firma ARWIL Adam Wileński zmienia nazwę na Lignumsoft Adam Wileński i zajmuje się wyłącznie dostarczaniem oprogramowania dla branży meblarskiej. W swojej ofercie posiada oprogramowanie Optimik oraz PaletteCAD. Jednocześnie na podstawie umowy o współpracy wprowadza dla firmy Teknika oprogramowanie Spazio3D. Zajmuje się także oprogramowaniem do drzwi i okien Archimede. 

styczeń 2011

rok 2012

Oprogramowanie Adeko14

W ofercie firmy Lignumsoft pojawia się oprogramowanie Adeko14 do projektowania kuchni. 

rok 2012

lipiec 2014

Oprogramowanie Corpus

W ofercie Lignumsoft pojawia się oprogramowanie do projektowania i produkcji mebli Corpus CAD/CAM. Program od pierwszej prezentacji staje się bestsellerem i hitem na runku. Już podczas pierwszej prezentacji zostają sprzedane pierwsze 3 licencje wraz z postprocesorami. 

lipiec 2014

rok 2015

Pierwsza sala szkoleniowa

W roku 2015 dzieją się dla firmy Lignumsoft rzeczy niezwykłe .

 • zostajemy wyłączonym dystrybutorem oprogramowania Optimik na cały świat z wyłączeniem 7 krajów
 • sprzedaż oprogramowania Corpus wzrasta lawinowo
 • otwieramy pierwszą salę szkoleniową

program do produkcji mebli, program do projektowania mebli, cięcie płyt, formatyzacja, jaki program do projektowania mebli, optimik, program cad/cam, program do frontów meblowych, program do mebli, program do nestingu, program do projektowania mebli 3d, program do projektowania mebli kuchennych, program do rozkroju płyt, program do rozkroju płyt meblowych, projektowanie mebli program, rozkroj plyt, rozkrój, rozkrój płyt, rozkrój płyt program

rok 2015

rok 2016

100% Mocy

Firma ciągle się rozwija. Nawiązujemy kolejne umowy o współpracy. Do zespołu dołącza Janek. Zajmuje się sprzedażą, wsparciem oraz szkoleniami. 

rok 2016

rok 2017

I Etap remontów

Dynamiczny rozwój firmy stawia przed nią nowe wyzwania. W roku 2017 rozpoczyna się remont obiektów firmowych oraz całego otoczenia firmy .

Lignumsoft aktywnie uczestniczy w różnych eventach i wydarzeniach. 

Wspólnie z firmą Infotec prowadzimy przez cały rok:

 • dni otwarte w siedzibie firmy
 • dni otwarte w siedzibie Infotec
 • szkolenia płatne z oprogramowania
 • dni otwarte w Kronospan Szczecinek
 • Targi Drema 

rok 2017

rok 2018

II Etap remontów

Kończymy remonty na zewnątrz budynków firmy. Powstaje profesjonalne centrum szkoleniowe z własnym zapleczem dydaktycznym. Do zespołu dołącza Zbyszek, Łukasz i Nadia.

Zobacz naszą siedzibę 

rok 2018

rok 2018

Liczne nagrody i wyróżnienia

W roku 2018 firma i nasze produkty dostają liczne wyróżnienia. 

W roku 2018 uzyskujemy tytuły:

 • marzec – Złoty Medal Wybór Konsumentów 2018 – Oprogramowanie Corpus 
 • marzec – Laur Eksperta – Oprogramowanie CAD/CAM Corpus
 • wrzesień – Przedsiębiorstwo Przyszłości 2018
 • wrzesień – Menadżer sukcesu – Przedsiębiorstwo przyszłości 2018
 • wrzesień – Złoty Medal Drema 2018 – Optimik 4 – Oprogramowanie do optymalizacji rozkroju

Zobacz nasze nagrody 

rok 2018

rok 2019

Ciągły rozwój

Nie zwalniamy tempa. Kończą się  wszystkie remonty oraz uruchamiamy drugą salę szkoleniową. Z wysoce zaawansowanym sprzętem i rozwiązaniami naszej firmy możemy pokazać nie tylko oprogramowanie, ale także cały proces produkcji – od projektu do skanu etykiety. Do zespołu dołącza Sebastian.

rok 2019

22 listopad 2019

Certyfikat – Przedsiębiorstwo Fair Play!

W listopadzie 2019 roku dowiadujemy się, że nasza firma uzyskała tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play 2019. 

Powaga instytucji udzielającej tego tytułu jest tak samo wielka, jak nasze wzruszenie.

22 listopad 2019

luty 2020

Premiera SimLab Composer

W lutym 2020 roku Lignumsoft wprowadza na polski rynek rewolucyjne narzędzie do wizualizacji SimLab Composer 10 PRO i SimLab Composer 10 VR.

Simlab composer

luty 2020

czerwiec 2020

Optimik 4 i Nowa strona internetowa

1 czerwca 2020 roku wprowadzamy do sprzedaży długo wyczekiwaną wersję Optimik 4. Uruchamiamy też całkowicie nową stronę internetową. 

Optimik professional

czerwiec 2020

wrzesień 2020

Corpus 5 już oficjalnie

We wrześniu 2020 debiutuje oficjalnie długo wyczekiwana najnowsza wersja oprogramowania Corpus – Corpus 5. Do zespołu dołączają Sebastian i Dominik. 

wrzesień 2020

wrzesień 2020

Historia się tworzy

Programiści Lignumsoft rozpoczynają prace nad rozwojem systemu CreatiX – eCommerce dla Producentów Mebli. To unikatowe, w pełni autorskie rozwiązanie Lignumsoft, które umożliwi proste połączenie internetowego sklepu meblowego z środowiskiem CAD/CAM. CreatiX to narzędzie, które ma szansę zrewolucjonizować branżę meblarską i dzięki swojej innowacyjności wyznaczać trendy w internetowej sprzedaży mebli na kolejne dekady.

CreatiX Parametryczny Sklep Internetowy

Parametryczny Sklep Internetowy

wrzesień 2020

październik 2020

Film wizerunkowy

Powstaje pierwszy profesjonalny film wizerunkowy prezentujący Lignumsoft.

Lignumsoft siedziba firmy

październik 2020

listopad 2020

Nadchodzi BAZIS

W listopadzie 2020 roku podpisujemy umowę dystrybutorską na rosyjskie oprogramowanie do projektowania i produkcji mebli BAZIS CAD/CAM. Dzięki Lignumsoft, które zostało wyłącznym dystrybutorem BAZIS w Polsce, oprogramowanie to będzie dostępne dla polskich użytkowników w pełnej polskiej wersji językowej.

Logo BAZIS

listopad 2020

27 listopada 2020

Nagroda Przedsiębiorstwo Fair Play po raz drugi!

27 listopada 2020 roku drugi raz z rzędu otrzymujemy nagrodę przyznawaną przez Krajową Izbę Gospodarczą „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wyróżnienie potwierdza, że Lignumsoft jest firmą przyszłościową oraz przestrzega najwyższych standardów etyki biznesu, jak i zasad uczciwej konkurencji.

27 listopada 2020

grudzień 2020 - marzec 2021

Zespół powiększa się

W związku z dynamicznym rozwojem firmy do naszego zespołu dołączają kolejni pracownicy.

W lutym 2021 roku dołącza do nas Marcin.

W marcu 2021 roku dołącza do nas Piotr.

grudzień 2020 - marzec 2021

kwiecień 2021

Przedpremierowa prezentacja systemu CreatiX

W kwietniu 2021 roku odbywa się pierwsza przedpremierowa prezentacja systemu CreatiX – eCommerce dla Producentów Mebli, zarezerwowana dla stałych klientów Lignumsoft.

W związku z pandemią COVID-19 prezentacja odbywa się w formie online. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bierze w niej udział kilkudziesięciu producentów mebli.

CreatiX Parametryczny Sklep Internetowy

kwiecień 2021

16 czerwca 2021

Premierowa prezentacja AdekoCAM

16 czerwca 2021 roku odbywa się premierowa prezentacja jednego z najnowszych produktów w ofercie Lignumsoft – oprogramowania do nestingu i produkcji frontów meblowych AdekoCAM. Prezentacja odbywa się w formie webinaru. Lignumsoft jest wyłącznym dystrybutorem AdekoCAM w Polsce.

16 czerwca 2021

sierpień 2021

Zespół Lignumsoft coraz większy

Do zespołu Lignumsoft dołączają kolejni pracownicy: Anastazja i Nikita.

Zespół Lignumsoft

sierpień 2021

14-17 września

Lignumsoft na Targach DREMA 2021

W dniach 14-17 września 2021 roku byliśmy obecni na Międzynarodowych Targach Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA w Poznaniu. Na stoisku ITA TOOLS – naszego partnera strategicznego prezentowaliśmy oprogramowanie AdekoCAM.

Lignumsoft na Targach DREMA

14-17 września

5 listopada 2021

Premierowy webinar BAZIS

5 listopada 2021 roku odbyła się premierowa prezentacja oprogramowania BAZIS, jednego z najnowszych rozwiązań w ofercie Lignumsoft. Prezentacja odbyła się w formie webinaru. Uczestniczyło w nim kilkudziesięciu producentów mebli.

Grafika promujaca premierowy webinar Bazis CAD/CAM. Logo programu Bazis, data wydarzenia i grafika mebla zaprojektowanego w programie Bazis.

5 listopada 2021

26 listopada 2021

Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play dla Lignumsoft po raz trzeci!

Trzeci rok z rzędu firma Lignumsoft została wyróżniona prestiżowym Certyfikatem Jakości Biznesu Przedsiębiorstwo Fair Play. Certyfikat potwierdza, że Lignumsoft to firma uczciwa, rzetelna i godna zaufania. Nagrodę podczas uroczystej gali w Pałacu Kultury i Nauki odebrał Adam Wileński. Więcej informacji.

Zdjęcie Adama Wileńskiego na scenie z certyfikatem Przedsiębiorstwo Fair Play

Logo PFP

26 listopada 2021

8 kwietnia 2022

Powrót stacjonarnych szkoleń

Po kilkunastomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 powracamy do stacjonarnych szkoleń w naszym Centrum Szkoleniowym Lignumsoft!

Zdjęcie z szolenia w Centrum Szkoleniowym Lignumsoft

8 kwietnia 2022

lipiec 2022

Godło Najwyższa Jakość Quality International

Lignumsoft został wyróżniony Godłem Najwyższa Jakość Quality International 2022. W ocenie jury tego największego, ponadbranżowego konkursu projakościowego w Polsce, nasza firma świadczy najwyższej jakości kompleksowe usługi dystrybucji i wdrażania oprogramowania dla branży meblarskiej. To gruntuje pozycję Lignumsoft jako wiarygodnego partnera biznesowego oraz potwierdza, że warto zaufać naszym rozwiązaniom.

Certyfikat przyznania Godła Najwyższa Jakość QI 2022 dla Lignumsoft

lipiec 2022

sierpień/wrzesień 2022

Hettich on Tour

W związku z promocją nowopowstałych bibliotek produktów Hettich w programie Corpus wyruszamy z przyjaciółmi z Hettich Polska w trasę po całym kraju. Razem odwiedzamy blisko 30 hurtowni w każdym zakątku Polski. Podczas spotkań prezentujemy nasze rozwiązania.

Plakat promujący Hettich on Tour 2022 w Polsce.

sierpień/wrzesień 2022

20 października 2022

Konferencja dla Producentów Mebli, premiera rozwiązań CreatiX oraz Production Control

20 października 2022 roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy dużą Konferencję dla Producentów Mebli, podczas której zaprezentowaliśmy premierowo najnowsze rozwiązania w ofercie Lignumsoft, w tym Platformę CreatiX – eCommerce dla producentów mebli oraz Production Control – System kontroli produkcji. Konferencja odbyła się w Multikinie Galeria Młociny w Warszawie przy pełnej sali.

Grafika promująca Konferencję dla Producentów mebli organizowaną przez Lignumsoft 20 października 2022 roku. Na grafice widzimy zdjęcie sali kinowej, w której odbędzie się wydarzenie, dane kontaktowe oraz adres strony rejestracji, jak również informację o premierowych prezentacjach nowych rozwiązań w ofercie firmy.

20 października 2022

22 listopada 2022

Medal programu Najwyższa Jakość QI 2022

22 listopada w Katowicach odbyło się Europejskie Forum Biznesu 2022, podczas którego nagrodzono laureatów programu Najwyższa Jakość QI 2022. Lignumsoft został nagrodzony w kategorii „Usługi” za najwyższej jakości usługi dystrybucji i wdrażania oprogramowania dla branży meblarskiej. Nagrodę podczas gali osobiście odebrał Adam Wileński z żoną Agatą.

Medal programu Najwyższa Jakość QI 2022

22 listopada 2022

25 listopada 2022

Certyfikat Jakości Biznesu Przedsiębiorstwo Fair Play po raz czwarty!

25 listopada odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie uroczysta gala wręczenia nagród laureatom jubileuszowej XXV edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play. Wśród wyróżnionych Certyfikatem Jakości Biznesu firm po raz czwarty (podobnie jak za lata 2019, 2020 oraz 2021) znalazł się Lignumsoft.

Adam i Agata Wileńscy z nagrodą Fair Play.

25 listopada 2022

luty 2023

Kongres Nowa Era Meblarstwa

Pojawia się idea stworzenia wielkiego eventu dla producentów mebli, projektantów wnętrz, przedstawicieli hurtowni z materiałami dla stolarzy oraz przedstawicieli sieciowych salonów meblowych, podczas którego z pełnym rozmachem zaprezentujemy najnowsze rozwiązania z naszej oferty. Od tego czasu intensywnie pracujemy nad przygotowaniem największej tego typu imprezy w naszej historii, która odbędzie się w dniach 26-27 października 2023 w Hotelu Arłamów.

luty 2023

kwiecień 2023

Premiera Corpus 6

W kwietniu 2023 światło ujrzała szósta odsłona flagowego w naszej ofercie oprogramowania do projektowania i produkcji mebli Corpus CAD/CAM.

kwiecień 2023

czerwiec 2023

Lignumsoft dystrybutorem Coohom w Polsce

Lignumsoft został oficjalnym dystrybutorem rewolucyjnego oprogramowania dla projektantów wnętrz Coohom w Polsce. Rozpoczynamy przygotowania do wprowadzenia tego rozwiązania na rynek polski.

czerwiec 2023

wrzesień 2023

Nowe autorskie rozwiązanie Lignumsoftu CreatiX Schematy

We wrześniu 2023 roku wprowadziliśmy do naszej oferty innowacyjne i w pełni autorskie rozwiązanie CreatiX Schematy, które wprowadza rewolucję w instrukcjach montażowych mebli.

wrzesień 2023

program do produkcji mebli, program do projektowania mebli, cięcie płyt, formatyzacja, jaki program do projektowania mebli, optimik, program cad/cam, program do frontów meblowych, program do mebli, program do nestingu, program do projektowania mebli 3d, program do projektowania mebli kuchennych, program do rozkroju płyt, program do rozkroju płyt meblowych, projektowanie mebli program, rozkroj plyt, rozkrój, rozkrój płyt, rozkrój płyt program